MEYDYCYNA CHIŃSKA KRAKÓW - OPIS I CENNIK

Na tej stronie przybliżę to, jak wygląda terapia, co jest naprawdę istotne oraz zobacz poniżej medycyna chińska cennik.
Z praktyki widzę, że kluczem do zdrowia jest dojście do przyczyn schorzeń, wzięcie odpowiedzialności za siebie w procesie leczenia, 
świadome zrelaksowanie ciała, zdrowy styl życia, konsekwentnie stosowana dieta wraz z adekwatną terapią. Dokładnie w takiej kolejności i wtedy możemy mówić o skutecznych metodach leczenia. Wykonywane przeze mnie terapie są intensywne i obejmują nakłuwanie różnymi technikami np. akupunktury klasycznej, akupunktury czaski czy elektroakupunktury. Podczas akupunktury stosuję bioterapię (fa gong), czyli przekaz odżywczej energii. Działania obejmują również uciskanie, rozmasowywanie, ogrzewanie specyficznych punktów oraz kanałów meridianowych na całym ciele. W tym celu używam różnych form moksy np. na igłach, w formie cygar, na plasterkach imbiru oraz w pudełkach. Ważną częścią terapii jest masaż różnymi typami baniek chińskich prawie całego obszaru ciała, gdyż tak usuwam zastoje z tkanek.

Stan mentalny

Ponadto aspekt mentalny podczas terapii jest bardzo istotny, gdyż im bardziej akceptujemy życie mając pozytywną wizję przyszłości, tym zdrowiej. Wtedy działajmy ze świadomą intencją, przestajemy nadmiernie myśleć przez co swobodniej przepływa energia i krew odżywiając tkanki oraz organy.  Mówimy, że organizm wchodzi w stan witalnej równowagi zwanej homeostazą. 

Natomiast ciągłe, powtarzalne, bezwiedne myślenie jest traktowane w Medycynie Chińskiej jako poważna patologia, gdyż ilość energii tak tracona doprowadza do istotnego zaburzenia wewnętrznej harmonii. Życie jest w swej naturze dynamiczne i zmienne i takie pozostanie, natomiast spokój, sens i stabilność znajdujemy w środku. Tam łączymy się z naszą prawdziwą naturą, naszym duchem, ze spokojem i radością czyli potężną siłą dającą życie. Efektem tego jest klarowność umysłu, głęboki sen oraz mocne ciało. Tak postępując pomagamy sobie, jak również naszym dzieciom i bliskim, gdyż przebywają oni w naszych energiach i nimi przenikają. Poprzez akupunkturę i bioterapię terapeuta pomaga w tym procesie w różny sposób prowokując, regulując i stabilizując przepływ witalnej energii Qi oraz krwi w obszarach niedoboru (zastojów) lub nadmiaru (stanów zapalnych).

W procesie terapeutycznym istotna jest współpraca, własne zaangażowanie w działania w obszarze świadomości, uspokajania umysłu, diety i stylu życia. Wtedy całościowo, używając skutecznych metod leczenia, podchodzimy do rozwiązania problemów zdrowotnych, gdyż działamy z dwóch stron tej psychicznej i cielesnej.  

Proces terapeutyczny

Działania terapeutyczne polegają na zharmonizowaniu pracy ciała poprzez pobudzenie przepływu krwi oraz energii mającej naturalną inteligencję by wyleczyć schorzenie. W tym celu stosuję bioterapię czyli fa gong (również metodę Domancica), akupunkturę na ciele czy czaszce klienta (wg Jiao Shun Fa), masaż oraz moksę. W zależności od dolegliwości dobieram odpowiednią kombinacje powyższych metod. Takie działanie na meridianach ciała klienta prowokują przepływy przez poszczególne obszary czy organy. Zbalansowanie ciała energetycznego prowadzi w konsekwencji do uzdrowienia na poziomie ciała fizycznego. Dochodzi do usunięcia zastojów, odżywienia krwi i narządów oraz kompleksowego uaktywnienia naturalnych sił obronnych organizmu.

Medycyna Chińska opis i cennik akupunktura masaż

Diagnoza

Proces diagnozy (bian zheng) jest kluczowy do wybrania optymalnych metod leczenia oraz skutecznych ziół czy suplementów. Diagnozuję z pulsu, języka, twarzy, obserwując posturę ciała, dotykając ciało (palpacja) jak również przeprowadzając wywiad z klientem. Diagnoza w różnych formach odbywa się przy każdym spotkaniu.

Medycyna Chińska opis i cennik akupunktura masaż

Akupunktura, Moksa, Bioterapia

Akupunktura to system uzdrawiania polegający na wbijaniu cieniutkich igieł w ciało (meridiany) w celu pobudzenia przepływu krwi i energii życiowej Qi, tak by wywołać u klienta naturalne reakcje ozdrowieńcze. Moksa to sprasowane zioła palone na końcu igły, co dodaje efekt wzmocnienia, poruszenia poprzez ciepło.

Medycyna Chińska opis i cennik akupunktura masaż

Masaż bańką Chińską

Ten masaż polega na przesuwaniu zassanej bańki po skórze w celu oczyszczenia tkanek i mięśni z toksyn i zastojów. W ten sposób usuwa się stany zapalne oraz ból z wierzchniej warstwy ciała i usprawnia przepływ Qi i krwi. Masaż ten obejmuje całe ciało ale podstawą są plecy, z racji na mnogość meridianów i tendencje do zastojów.

Medycyna Chińska opis i cennik akupunktura masaż

Ziołolecznictwo, dietetyka

W mojej praktyce używam gotowych ziół mojego nauczyciela Claude'a Diolosy jak również przepisuję indywidualne receptury ziół chińskich. Na każdym spotkaniu przechodzimy przez dietę jak również styl życia bo często są to obszary kluczowe do osiągnięcia efektów. Zioła są ważnym uzupełniniem zdrowego sposobu odżywiania.

Zobacz poniżej: medycyna chińska cennik.

Uzyskane efekty zdrowotne

– eliminacja bólu oraz szybsza i pogłębiona rehabilitacja pourazowa
– ból pleców, szyi, karku, barków (zamrożony bark) , rwa kulszowa, dyskopatia, 
– stany zapalne łokcia (łokieć tenisisty, golfisty), nadgarstka, stawów 
– wzmocnienie układu nerwowego – lęki, bezsenność, depresja, migreny, porażenie nerwu twarzowego
– wzmocnieniu układu odpornościowego – redukcja stanów zapalnych, alergie, wypalenie zawodowe
– wzmocnienie układu pokarmowego – wzdęcia, zaparcia, zastoje, zgaga, refluks, nadwaga
– pomoc przy problemach skórnych – trądzik, łuszczyca, zapalenia skóry
– wzmocnienie układu oddechowego – astma, POChP, niewydolność płuc, zapalenie zatok
– pomoc przy problemach ginekologicznych – stany zapalne, candida, niepłodność, menopauza
– uzdrawianie ciała fizycznego w przypadku rozmaitych przewlekłych chorób

Konsultacje Online

Medycyna Chińska opis i cennik akupunktura masaż Jako alternatywną formę kontaktu proponuję e=wizytę czyli konsultację online. Takie spotkanie odbywa się za pośrednictwem internetu (np. Messenger czy Skype) lub telefonicznie. Należy pamiętać, że możliwość zobaczenia drugiej osoby na ekranie daje większe możliwości diagnostyczne, stąd to jest preferowane. Podczas takiej e-wizyty przeprowadzam wywiad jak również diagnozuję z twarzy, języka, wyglądu ciała oraz sposobu wypowiedzi, a  wszystkie te elementy niosą ze sobą dużą ilość informacji, na podstawie których ustalamy plan działania w obszarze diety, stylu życia, wypracowaniu zdrowych nawyków jak również adekwatnej terapii ziołowej. 

Kiedy stosować Konsultacje Online ?

Takie e-spotkania są szczególnie skuteczne w przypadku problemów mentalno-emocjonalnych, gdyż dają możliwość wspólnego zaobserwowania tego, co się dzieje w przestrzeni klienta, zaakceptowania tego, czego nie możemy zmienić i przekierowania tej energii na świadome intencyjnie podejmowane kroki w kierunku witalności i zdrowia. Często podczas tych spotkań wchodzimy w przestrzeń oddechu i mini-medytacji, tak by dać ciału doświadczenie odprężenia, przepływu i lekkości.

Również z takich spotkań korzystają klienci, którzy przyjechali do gabinetu na pierwszą wizytę a potem kontynuujemy działania online z racji na odległość, trudności w poruszaniu lub po prostu wygodę. W Medycynie Chińskiej połowa sukcesu to osobiste zaangażowanie w proces zdrowienia i zdanie sobie sprawy, że mamy potężną siłę sprawczą. Dlatego taka właśnie formuła kontaktu również sprawdza się w praktyce.

Medycyna Chińska Cennik - Mogilany/Kraków/Łapsze

CENA 

Cena zależy od czasu trwania terapii, który może się różnić w zależności od schorzenia

PIERWSZA WIZYTA

Czas trwania 1h15min-1,5h

Koszt 250-300zł 

KOLEJNE WIZYTY

Czas trwania  1h-1h15min

Koszt 200-250zł

KONSULTACJA ONLINE

Czas trwania  1h

Koszt 180 zł

Jak wygląda pierwsza i kolejne wizyty ?

Gabinet medycyny chińskiej Mogilany/Kraków/Łapsze/Radom: akupunktura, masaż, diagnoza, dietetyka, ziołolecznictwo, moksa oraz bioterapia..